O BIEGU

Cel

*promocja Świdnika i Lublina w Polsce i na świecie oraz integracją środowiska biegaczy,
*upowszechnianie wśród społeczeństwa postaw prozdrowotnych,
*upamiętnienie rocznicy strajków „Lubelskiego Lipca 1980” i powstania NSZZ „Solidarność”, wielkiego dziedzictwa polskiego społeczeństwa.

Naszym stałym celem jest organizacja profesjonalnego biegu na dystansie półmaratonu, który w kalendarzu europejskich imprez biegowych będzie znany jako jedna z najlepszych imprez tego typu w Polsce. Bieg po Wyżynie Lubelskiej jest dla zawodników dużym wyzwaniem. Zróżnicowanie terenu, pofalowana trasa i czerwcowe słońce pozwolą biegaczom sprawdzić swoje możliwości. Atutem zawodów jest atrakcyjność krajoznawcza trasy i łącznik dwóch miast. Jesteśmy przekonani, że zadowoleni zawodnicy z Polski, Europy i Świata, będą wracali co roku, aby ponownie rywalizować na trasie naszego Półmaratonu.

Meta biegu jest zorganizowana na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, ul. Piłsudskiego 22. Spotkajmy się na starcie. Gwarantujemy moc pozytywnych wrażeń wspólny odpoczynek w super atmosferze. A po biegu zostań w Lublinie na dłużej przed wami niezapomniana Noc Kultury jedyne takie wydarzenie kulturalne we wschodniej Polsce.  

Historia

Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. Myśl środowiska związkowego i sportowego Lublina o zorganizowaniu masowej imprezy biegowej w stolicy województwa, powstała w 1981 r. Wtedy to po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny i związane z nim represje, kolejny odbył się dopiero w 1990 r. W 1993 r. organizator biegu postanowił wpisać na stałe w kalendarz imprez biegowych. Bieg Solidarności, na dystansie 12,5 km.

W 2013 r. Bieg Solidarności został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności. Obecnie jesteśmy na etapie organizacji 11. PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie.

Sponsor Tytularny

PKO Bank Polski jest z nami nieprzerwanie od 2013 roku. Obecność tak ważnego partnera jest gwarancją jakości i zadowolenia zawodników ze startu w PKO Półmaratonie Solidarności.

Organizator

Organizatorem PKO Półmaratonu Solidarności jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.
Dyrektor 11. PKO Półmaratonu Solidarności – Marek Wątorski

 

Sponsorzy strategiczni
Sponsorzy wspierający
Partnerzy medialni
Organizatorzy
Partnerzy
Partnerzy techniczni