UTRUDNIENIA W RUCHU

PKO Półmaraton Solidarności to wyjątkowa impreza masowa, znakomita popularyzacja zdrowego trybu życia, świetna promocja dla miast Lublin - Świdnik, ale też związane z przebiegiem imprezy utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. Oddajemy w Wasze ręce informator, dzięki któremu będziecie mogli uniknąć niepotrzebnych turbulencji w komunikacji drogowej.


Mapa trasy>>>

 

Utrudnienia Świdnik - Informujemy, że w dniu 3.06.2023 (sobota)  na trasie półmaratonu w centrum Świdnika i trasie serwisowej S-17 w obrębie miasta Świdnik zamknięty będzie ruch pojazdów na trasie biegu. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w Świdniku od godz. 17:45 do godz. 19:00. Jezdnie będą sukcesywnie otwierane dla ruchu kołowego po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy. Uwaga: od godziny 14:00 do 18:30, dodatkowo zamknięta ulica Lotników Polskich na odcinku od ulicy Strażackiej do ronda Gen. Tadeusza Góry.

 

Na poszczególnych odcinkach skrzyżowań w mieście, przejazd poprzeczny (przecinający trasę biegu) będzie otwierany dla zmotoryzowanych zgodnie z poleceniami wydawanymi przez funkcjonariuszy policji, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

 

Utrudnienia Lublin - Informujemy, że w dniu 3.06.2023 (sobota)  na trasie półmaratonu w Lublinie od granicy miasta i trasie serwisowej S-17 w obrębie miasta Lublin zamknięty będzie ruch wzdłużny począwszy od węzła komunikacyjnego S-17 Lotników Polskich., trasa serwisowa S-17 Piasecka w kierunku Lublina, skrzyżowanie Piasecka + Lipowa, Piasecka, Józefa Franczaka „Lalka”, Dr. Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego do wjazdu na stadion lekkoatletyczny.  Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od godz. 18:30 do godz. 21:30. Jezdnie będą sukcesywnie otwierane dla ruchu kołowego po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy. Uwaga: od godziny 16:00 dodatkowe utrudnienia związane z  zamknięciem odcinka alei Unii Lubelskiej od ulicy Zamojskiej do ronda Lubelskiego Lipca 80 wraz z aleją Zygmuntowską.

 

Na poszczególnych odcinkach skrzyżowań w mieście Lublinie przejazd poprzeczny (przecinający trasę biegu) będzie otwierany dla zmotoryzowanych zgodnie z poleceniami wydawanymi przez funkcjonariuszy policji, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

 

W związku z całkowitym zamknięciem ruchu kołowego w granicach miasta Lublin z wyjątkiem komunikacji zbiorowej MPK Lublin na odcinku od ulicy Piaseckiej, Józefa Franczaka „Lalka”, Dr. Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego zmianie ulegną rozkłady jazdy niektórych linii trolejbusowych i autobusowych. Więcej szczegółów na stronie https://www.ztm.lublin.eu.

 

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? ZADZWOŃ

 

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc we czwartek i piątek  (2-3 czerwca) pod nr telefonu: 81 5320811. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie trolejbusowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

 

Godziny pracy koordynatora:
1.06 (czwartek) 10:00 – 14:00
2.06 (piątek)      10:00 – 14:00

 

Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców  do dopingowania zawodników na trasie 10. PKO Półmaratonu Solidarności.

 

Informacje o utrudnieniach znajdziecie również na stronach internetowych:

MPK Lublin

ZTM Lublin

 

Sponsorzy strategiczni
Sponsorzy wspierający
Partnerzy medialni
Organizatorzy
Partnerzy
Partnerzy techniczni