Biegi towarzyszące

Pod hasłem: „Lubelska Historia Cię Poniesie” 3 czerwca 2023 roku w Lublinie wystartuje 30. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, wraz z imprezami towarzyszącymi Festivalu Biegowego Solidarności. Zapisy do wszystkich kategorii biegowych rodziców, nauczycieli, dzieci, młodzieży i studentów w tym biegaczy niepełnosprawnych  tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem portalu datasport.pl, które zakończą się 1 czerwca 2023! ZAPISY>>>

 

Jubileuszowy 30. Bieg Solidarności rozpocznie się Festivalem Biegowy Solidarności. Na kilka godzin przed startem 10. PKO Półmaratonu Solidarności od godziny 15:00 na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie czyli w strefie mety półmaratonu rozpoczniemy lubelskie święto biegiem dzieci w wieku 3 lat. Po nich bieganiem na tartanie cieszyć się będą kolejne grupy najmłodszych biegaczy.

 

O godzinie 17:00 wystartują falami biegi uliczne na dystansie 2,3 km. Rywalizację rozpoczną rodzice i nauczyciele w 2. Lubelskim Biegu Solidarności Rodziców i Nauczycieli. Wystartują z ul. Królewskiej sprzed siedziby NSZZ „Solidarność”  by zameldować się na mecie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Po nich pobiegnie młodzież ze szkół podstawowych, średnich a także  studenci.

 

O godzinie 18:00 do rywalizacji przystąpią półmaratończycy, którzy przy dopingu festiwalowych uczestników jubileuszu dobiegną na metę w strefie lubelskiego stadionu lekkoatletycznego.

 

My w Lublinie mocno stawiamy na biegi towarzyszące. Zawodnicy we wszystkich kategoriach biegowych Festivalu Biegowego Solidarności zapisują się na bieg elektronicznie, otrzymają zwrotny numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Na mecie czeka na nich pamiątkowy medal i koszulka. Biegi są bezpłatne dzięki wsparciu Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Lubelskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, sponsorów i partnerów biegu. Dodatkowo, po zakończeniu biegu, wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną cenne nagrody.

 

Odbiór pakietów startowych dla biegów ulicami Lublina (start z ul. Królewskiej) w dniach 24.05-02.06.2023 r. w Biurze Biegu Lublin, ul. Królewska 3. Osoby niepełnoletnie odbierają zwrotny numer startowy po przekazaniu pisemnego oświadczenia, podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów zawodnika (wzór oświadczenia do pobrania >>>).

 

Natomiast odbiór zwrotnego numeru startowego i koszulki małego biegacza w dniu biegu 3 czerwca od godz. 15:00 na stadionie lekkoatletycznym w Biurze Biegu Krasnali, po przekazaniu pisemnego oświadczenia, o dobrym stanie zdrowia dziecka podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów zawodnika (wzór oświadczenia do pobrania >>>).

 

Odbiór numerów startowych i koszulki biegacza dla zawodników z biegu młodzików w dniu biegu 3 czerwca od godz. 15:00 na stadionie lekkoatletycznym w Biurze Biegu Młodzików, po przekazaniu pisemnego oświadczenia, o dobrym stanie zdrowia dziecka podpisanego przez rodziców/prawnych opiekunów zawodnika (wzór oświadczenia do pobrania >>>). 

 

Regulamin>>>

 

 

Sponsorzy strategiczni
Sponsorzy wspierający
Partnerzy medialni
Organizatorzy
Partnerzy
Partnerzy techniczni